Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Artykuły - Świat / Sprawy globalne / Świat 2003: Wstęp do cyklu               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
Świat 2003: Wstęp do cyklu 

19-12-2003

  Autor: Dział Zagraniczny

Minał kolejny rok... Świat znów jest niemal nie do poznania. Miłośnicy międzynarodowej polityki nie mogą narzekać. Ciekawych wydarzeń było naprawdę dużo i dostarczały nam wszelkich możliwych emocji: od łez radości do płaczu w żałobie. Przez cały rok publicyści i korespondenci e-Polityki opisywali i komentowali najnowsze fakty i zjawiska. Dziś rozpoczynamy cykl tekstów, którymi chcemy podsumować rok naszej pracy. Ale najpierw, chcielibyśmy skorzystać z rodzinnej, przedświątecznej atmosfery i przekazać naszym Czytelnikom kilka słów.

 

 

e-Polityka przeszła w kończącym się roku głębokie zmiany. Najbardziej zapamiętamy oczywiście uruchomienie nowej wersji naszego serwisu, zaledwie kilka tygodni temu. To była dla nas wszystkich rewolucja, ale wygląda na to, że w skutkach bliższa aksamitnej niż październikowej. Pracuje nam się teraz dużo wygodniej, mamy nadzieję, że podobnie pozytywne wrażenia mają nasi Czytelnicy.

Ale dużo wcześniej, w lutym, miało miejsce inne bardzo istotne dla nas wydarzenie. W strukturach redakcji wyodrębnił się Dział Zagraniczny, odpowiedzialny za zapełnianie treścią części naszego serwisu zatytułowanej "Artykuły - Świat". Czas na małe podsumowanie.

Przez te niespełna 11 miesięcy przygotowaliśmy dla Państwa blisko 130 autorskich tekstów (wszystkie wciąż można czytać na naszych stronach). Wynik ten nie jest zły, biorąc pod uwagę że, jak cała redakcja e-Polityki, tak i nasz dział składa się wyłącznie z wolontariuszy. Oczywiście w przyszłym roku postaramy się napisać jeszcze więcej ! 

Obecnie nasz dział to ponad 20 osób pracujących w Polsce i za granicą. Jako jeden z nielicznych polskich serwisów internetowych, posiadamy własną sieć korespondentów zagranicznych, obejmującą zarówno kraje o dużym znaczeniu z punktu widzenia polskiej polityki zagranicznej, jak Niemcy, Litwa czy Włochy, jak również państwa ciekawe, choć bardziej odległe, jak Australia czy Mozambik.

Chcielibyśmy bardzo podziękować Państwu za to, że byli Państwo z nami. Jesteśmy szczególnie wdzięczni za każdy komentarz czy przesłaną nam opinię. Jak zawsze czekamy na więcej. Nasz adres mailowy pozostaje niezmiennie do Państwa dyspozycji: zagranica@e-polityka.pl

Przez najbliższe 10 dni przedstawimy Państwu cykl artykułów podsumowujących miniony rok w polityce wszystkich części globu, pod wspólnym tytułem "Świat 2003".  Nasi dobrze już Państwu znani publicyści przypomną najważniejsze wydarzenia, pokuszą się o komentarze z perspektywy nieco dłuższego niż zwykle czasu, a także spróbują zarysować możliwe tendencje rozwoju sytuacji w kolejnym roku. Oprócz podsumowań wydarzeń w każdym z regionów geopolitycznych, na które podzielony jest nasz dział, podobnie jak w zeszłym roku przypomnimy również najważniejsze osoby ze świata polityki międzynarodowej, które zmarły przez minione 12 miesięcy. Dla odprężenia, mamy też dla Państwa quiz sprawdzający, na ile pamiętają Państwo wydarzenia minionego roku. Mamy nadzieje, że lektura tych materiałów umili Państwu czas świąt i przygotowań do Sylwestra, a także sprowokuje do własnych przemyśleń. Zachęcamy do dzielenia się nimi także z nami !

Na koniec chcielibyśmy oczywiście przekazać Państwu najlepsze życzenia. Ponieważ jednak jesteśmy działem zagranicznym, zrobimy to w kilku spośród języków, którymi posługują się nasi korespondenci i publicyści w swojej codzienniej pracy. To właśnie oni są autorami większości poniższych życzeń:  

(bułgarski)
Честита Нова година, живи здрави до година, до година до амина

(niemiecki)
Für alle unsere Sympathisanten aber auch die, die uns noch nicht richtig kennen, wünschen wir ein frohes Weihnachtsfest und einen guten Rutsch in Jahr 2004

(rosyjski)
Поздровляем Вас с Рождеством Христовым и с Новым Годом! Желаем Вам крепкого здоровъя и успехов в личной жизни

(ukraiński)
З нагоди Рiздв`яних Свят та Нового 2004 Року бажаемо нашим читачам мiцного здоров`я та вдачi. Нехай успiх завжди буде з Вами.

(portugalski)
Desejo a todos Um feliz Natal e Um Ano Novo Cheio de prosperidade

(hiszpański)
Feliz Navidad y Próspero Ańo Nuevo ! 

(francuski)
Joyeux Noël et Bonne Année!

(włoski)
Buon Natale e Felice Anno Nuovo !

(litewski)
Linksmu Kaledu ir laimingu Nauju metu !

(angielski)
Merry Christmas and Happy New Year to all of our Readers and Friends ! Enjoy your Christmas, make sure your New Year's Eve is really crazy and stay with for at least another year !

(polski)
Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku, sukcesów w życiu zawodowym i osobistym

składa

Dział Zagraniczny e-Polityki

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl