Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Nominacja Fotygi zwycięstwem Lecha Kaczyńskiego               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
..:: Podobne Tematy
08-05-2009

  Fotyga nie zostanie ambasadorem Polski przy ONZ?

24-04-2009

 

25-10-2006

 

02-01-2012

 

07-10-2011

 

06-10-2011

 

02-09-2011

  Afera we Francji

+ zobacz więcej

Nominacja Fotygi zwycięstwem Lecha Kaczyńskiego 

11-05-2006

  Autor: j. uchto
Jak ocenia w czwartkowym numerze "International Herald Tribune", mianowanie Anny Fotygi na urząd ministra spraw zagranicznych Polski jest zwycięstwem prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który - wg gazety - forsuje bardziej nacjonalistyczną i mniej proeuropejską politykę zagraniczną Polski niż premier Kazimierz Marcinkiewicz.

 

 

"Konserwatywny prezydent Polski Lech Kaczyński zaczął walkę o przejęcie kontroli nad polską polityką zagraniczną od swojego premiera, mianując jedną ze swych najbliższych doradczyń szefem MSZ" - pisze w czwartek w korespondencji z Berlina Judy Dempsey, powołując się na ekspertów niemieckich i polskich.

Według autorki korespondencji, premier "walczy o utrzymanie proeuropejskiej polityki" zagranicznej i stara się zwłaszcza o poprawę stosunków z Niemcami, natomiast prezydent "prowadzi politykę coraz bardziej nacjonalistyczną".

Judy Dempsey pisze, że niemieccy politycy i analitycy krytykują poszerzenie polskiej koalicji rządowej o Samoobronę i LPR i zarzucają rządowi RP, iż troszczy się wyłącznie o interesy Polski w Unii, co szkodzi stosunkom polsko-niemieckim.

"Polski rząd popełnił mnóstwo błędów w stosunkach z Niemcami i UE, chociaż kanclerz Merkel pomogła Polsce w czasie grudniowych negocjacji nad budżetem unijnym. Najbliższe kilka miesięcy mogą być bardzo trudne jeśli chodzi o stosunki Polski z Niemcami i UE" - powiedział autorce Kai-Olaf Lang, ekspert z niemieckiego Instytutu Spraw Międzynarodowych w Berlinie.

Dziennikarka "IHT" pisze, że według niektórych niemieckich polityków, Polska "będzie miała małe szanse zyskania w UE poparcia dla swojej polityki wschodniej (tj. rozszerzenia Unii na Ukrainę i Białoruś), jeżeli te nacjonalistyczne trendy będą trwały".

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę
  Wasze komentarze
 

  nominacja [ 36 ]

(~janusz, 17-05-2006 20:13)

Opis:

 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl