Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Premier: koalicja - dopiero na początku maja               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
10-09-2007

 

27-07-2007

 

26-07-2007

 

24-09-2006

  Premier poprosi o wotum na najbliszym posiedzeniu

21-09-2006

 

11-04-2006

 

21-10-2012

  Po II expose premiera Platforma zyskuje

+ zobacz więcej

Premier: koalicja - dopiero na początku maja 

25-04-2006

  Autor: j. uchto
W dzisiejszych „Sygnałach Dnia" premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział, że jest mało realne by koalicja powstała w tym tygodniu. Według niego bardziej prawdopodobnym terminem jest początek maja. PiS prowadzi rozmowy koalicyjne z Samoobroną, LPR i PSL

 

 

Trzeba uzgodnić pomiędzy czterema ugrupowaniami program i ustalić skład osób, które będą ten program realizowały. W związku z tym, że są cztery partie, musi to chwilę potrwać - powiedział premier. Zdaniem Marcinkiewicza trzy tygodnie rozmów koalicyjnych to nie jest zbyt długo.

Premier podkreślił, że koalicja PiS z Samoobroną, LPR i PSL może mieć prawie 280 głosów w parlamencie i dzięki nim realizować program "Solidarnego państwa". Możemy wykorzystać ogromną szansę, przed jaką Polska dziś stoi (...) nie chciałbym, aby ta szansa została zmarnowana - dodał.

Według Marcinkiewicza rząd będzie musiał zmienić trochę sposób postępowania, ale odpowiednie rozporządzenia określają, w jaki sposób się pracuje i to - jego zdaniem - zabezpiecza przed niepotrzebnymi sporami.

Obecnie, jak zaznaczył premier, jest 16 resortów. Nie odpowiedział na pytanie, czy w związku z utworzeniem koalicji ich liczba zwiększy się. Stwierdził jednak, że rozważane były już wcześniej koncepcje podziału niektórych resortów, ze względu na zakres ich pracy. Czasem warto, aby w pewnych miejscach nastąpiło wzmocnienie, także przez zmianę układu organizacyjnego - powiedział Marcinkiewicz. Dodał, że ewentualne zmiany organizacyjne odbywałby się "w ramach tych samych środków finansowych".

Poproszony o komentarz do wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który przyznał w poniedziałkowym "Dzienniku", że rozważana była zmiana premiera, Marcinkiewicz odparł: Nie ukrywałem, że trzy tygodnie temu oddałem się do dyspozycji prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. To naturalny krok. Dlatego przez dłuższy czas nie odpowiadałem na pytanie o swoją przyszłość. Następnie została wobec mnie zgłoszona ponownie propozycja i na tę propozycję odpowiedziałem pozytywnie

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl