Rokita: wyjaśnić powiązania Samoobrony ze służbami specjalnymi

24-04-2006

Autor: j. uchto

Jak uważa wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Jan Rokita - Zanim powstanie koalicja rządowa z Samoobroną, należy wyjaśnić kwestię ewentualnych powiązań tej partii ze służbami specjalnymi. Polityk PO powiedział w poniedziałek, że „partia, o której lider rządzącej dzisiaj partii mówi, że została założona przez funkcjonariuszy bezpieczeństwa, do momentu wyjaśnienia tej sprawy nie powinna wchodzić do rządu”.

W czerwcu 2003 r. dziennik "Głos Wybrzeża" opublikował wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że Samoobrona jest "tworem byłych oficerów służby bezpieczeństwa" i jest używana do osłony "tego nieporządku, który jest w kraju, i jednocześnie korzysta z tego nieporządku". Lider PiS oświadczył również, że jego brat Lech Kaczyński otrzymał raport, "z którego wynikało, że grupa byłych oficerów SB założyło związek zawodowy Samoobrona".

Rokita chce wyjaśnienia, czy taki raport rzeczywiście istnieje, a jeśli tak - jego ujawnienia. Zapowiedział, że podczas rozpoczynającego się we wtorek posiedzenia Sejmu Platforma złoży interpelację do ministrów sprawiedliwości i spraw wewnętrznych, aby zajęli stanowisko w tej sprawie.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.