Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Artykuły - Świat / 20 000 podpisów zebranych w sprawie Fujimoriego               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
14-05-2008

 

13-05-2008

 

20-10-2008

  Kokaina i Europejczycy

18-05-2008

  Tusk w Chile

15-05-2008

 

08-10-2007

 

07-07-2007

 

+ zobacz więcej

20 000 podpisów zebranych w sprawie Fujimoriego 

08-04-2006

  Autor: ed

Do międzynarodowej kampanii na rzecz niezwłocznego rozstrzygnięcia sprawy Alberta Fujimoriego organizowanej przez Amnesty International i Krajową Koordynatorkę ds. Praw Człowieka w Peru przyłączyło się ponad 20 000 osób z całego świata.

 

 

Podpisy – pochodzące m.in. z takich krajów, jak Anglia, Hiszpania, Meksyk, Argentyna, Chile i Peru – będą częścią zbioru podpisów, które zostaną przedstawione niebawem przez chilijskim wymiarem sprawiedliwości.

„Dla przyszłości Peru kluczową kwestią jest, aby Fujimori był sądzony za zbrodnie przeciwko ludzkości, o które jest oskarżony. Peru bez sprawiedliwości to kraj bez przyszłości” – powiedziała Krajowa Koordynatorka ds. Praw Człowieka.

„Walka z bezkarnością powinna być walką nie tylko krewnych, którzy czują obowiązek domagać się sprawiedliwości, ale wszystkich wrażliwych i solidarnych w tej sprawie społeczności. Tylko w ten sposób będziemy mogli ukarać tych, którzy dopuszczają się pogwałceń praw człowieka” – powiedziała Gisella Ortiz, siostra Luisa Enrique Ortiza Perei, jednej z ofiar masakry na Uniwersytecie La Cantuta.

„Kampania będzie trwała dopóty, dopóki wszystkie ofiary pogwałceń praw człowieka w Peru nie doczekają się sprawiedliwości i zadośćuczynienia” – powiedziała Amnesty International.

Alberto Fujimori przebywa w areszcie w Santiago de Chile w oczekiwaniu na decyzję chilijskiego wymiaru sprawiedliwości w sprawie prośby o ekstradycję wystosowanej przez rząd Peru w styczniu bieżącego roku. Rząd peruwiański oskarża byłego prezydenta o odpowiedzialność za masakrę 15 kobiet, mężczyzn i dzieci w Barrios Altos (Lima) w 1991 roku oraz za zaginięcie i zabójstwo 9 studentów i jednego profesora Uniwersytetu La Cantuta w 1992 roku.

Źródło: Amnesty International

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl