Spada poparcie dla rządu

28-03-2013

Autor: sofista

Coraz wyższe bezrobocie, malejąca dynamika wzrostu gospodarczego, likwidowanie licznych ulg podatkowych i wprowadzanie wyższych podatków – to wszystko negatywnie oddziałuje na poparcie, jakim darzą rząd, wyborcy Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że rząd może cieszyć się dziś poparciem na poziomie tylko 25%. Znacznie więcej jest przeciwników rządu kierowanego przez Donalda Tuska – 43% respondentów. Z pracy premiera w marcu zadowolonych było 30% badanych, a aż 57% było niezadowolonych z faktu zajmowania przez niego takiej pozycji w polskim parlamencie.

Przeprowadzane regularnie badania opinii publicznej i poparcia politycznego przez CBOS pokazują, że od początku bieżącego roku zarówno rząd, jak i sam premier, tracą stopniowo poparcie. W lutym odsetek przeciwników gabinetu tworzonego przez koalicję Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego wynosił 40%. Wyraźnie widać więc, że zwiększył się w marcu 2013 roku.

Niezadowolenie społeczne ze sprawowania władzy w państwie przez premiera Donalda Tuska i utworzoną przez niego Radę Ministrów, z miesiąca na miesiąc rośnie. Wyniki działalności rządu Donalda Tuska w marcu tego roku pozytywnie oceniło 24%, zaś negatywnie – aż 64% respondentów - o 2 punkty procentowe więcej niż przed miesiącem.

Prowadzona przez rząd polityka w najbliższej perspektywie czasu najprawdopodobniej nie przyniesie zmian w ocenie sytuacji przez społeczeństwo. W opinii 69% badanych przez CBOS obywateli, obecne działania rządu nie dają szansy na poprawę sytuacji gospodarczej, dlatego też i poparcie dla PO – PSL będzie słabło.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.