Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Zmiany w rządzie PO-PSL               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
Zmiany w rządzie PO-PSL 

21-02-2013

  Autor: sofista
W środę, 20 lutego tego roku odbyło się bardzo ważne posiedzenie Rady Ministrów, pod przewodnictwem premiera Donalda Tuska. Premier już wcześniej zapowiedział, że na spotkaniu tym podjęte zostaną ważne decyzje o zmianach personalnych w składzie rządu. Obudziło to podekscytowanie wśród mediów i z niecierpliwością dziennikarze oczekiwali na konferencję prasową po posiedzeniu Rady Ministrów

 

 

Donald Tusk zgodnie z planem ogłosił, że niektóre osoby pożegnają się ze swoim stanowiskiem ministrów. Doceniając zaangażowanie Ministra Finansów w negocjacje dotyczące budżetu unijnego, premier awansował Jacka Rostowskiego na stanowisko wicepremiera. Z funkcji szefa kancelarii premiera zmuszony jest ustąpić Tomasz Arabski, który zostanie zastąpiony przez Jacka Cichockiego, zajmującego dotychczas stanowisko szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Na jego miejsce został powołany Bartłomiej Sienkiewicz. O odejściu z kancelarii premiera Tomasza Arabskiego Tusk informował już wcześniej. Były szef ma objąć w połowie 2013 roku stanowisko ambasadora w Hiszpanii.

Premier w uzasadnieniu wprowadzonych zmian personalnych w rządzie powiedział, że ma to być Rada Ministrów dążąca wspólnie do kreowania i wypełniania polityki pro wzrostowej dla polskiej gospodarki. Podczas konferencji prasowej Donald Tusk poinformował również, że chce wypełniać założenia budżetowe zgodnie z ustalonym uprzednio planem, stąd też decyzja o powołaniu Ministra Finansów, Jacka Rostowskiego, na stanowisko wicepremiera. Drugim wicepremierem jest szef PSL, Janusz Piechociński.

Dodatkowo, premier powiedział na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów, że w połowie roku może zadecydować o większych zmianach swoim gabinecie.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl