Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Czy powstanie PiS bis?               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
09-05-2013

 

12-12-2012

 

29-11-2012

  PO remisuje z PIS

27-09-2012

 

25-09-2012

 

15-07-2012

  PO wysoko nad PiS

15-07-2012

 

+ zobacz więcej

Czy powstanie PiS bis? 

23-12-2012

  Autor: sofista
Prawo i Sprawiedliwość jest partią rządzoną przez Jarosława Kaczyńskiego, który nie uznaje żadnych innych przywódców w partii. Jeśli ktoś sprzeciwia się jego rządom, albo negatywnie wypowiada się na temat partii, nie może liczyć na pobłażanie i najpewniej będzie musiał opuścić szeregi Prawa i Sprawiedliwości. Z taką sytuacją już nie raz mieliśmy do czynienia, przez co na polskiej scenie politycznej pojawiały się nowe frakcje i ugrupowania polityków.

 

 

Po wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego dotyczącej jego działalności opozycyjnej w czasach stanu wojennego, w środowisku politycznym i nie tylko, rozpętała się prawdziwa burza. Prezes PiS powiedział, że w zasadzie niemiłym zaskoczeniem było to, że nie był on internowany. Prawdziwi opozycjoniści, w tym Piotr Piętak, podsekretarz stanu w MSWiA za czasów rządów Jarosława Kaczyńskiego, mówią, że działalność pseudo opozycyjna Kaczyńskiego to zwykła kpina i wypaczanie przeszłości.

Piotr Piętak w swoich rozważaniach na blogu napisał, że już wkrótce może powstać partia PiS bis, która będzie kierowana przez Antoniego Macierewicza oraz Tomasza Sakiewicza. Według niego, prezes PiS powoli traci swą pozycję w partii i staje się mocno uzależniony od innych jej polityków. PiS wewnętrznie jest podzielone pomiędzy grupę smoleńską i tzw. zakon PC.

Zdaniem Piętaka, stare PiS małymi krokami odchodzi w przeszłość, a już wkrótce Antoni Macierewicz, który kreowany jest na bohatera narodowego, będzie rządził nowym Prawem i Sprawiedliwością. Jarosława Kaczyńskiego przerosła władza, jaką dzierży w swych rękach.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl