Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / W polityce o wolności narodu               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
09-05-2013

 

23-12-2012

  Czy powstanie PiS bis?

29-11-2012

  PO remisuje z PIS

27-09-2012

 

25-09-2012

 

15-07-2012

  PO wysoko nad PiS

15-07-2012

 

+ zobacz więcej

W polityce o wolności narodu 

12-12-2012

  Autor: sofista
13 grudnia to ważny dzień w historii narodu polskiego. Właśnie tego dnia w 1981 roku w Polsce został ogłoszony stan wojenny. Współczesne pokolenia młodych nie przypominają sobie, co działo się w stanie wojennym. Wiedzą, że brakowało wszystkiego w sklepach, a zakupy dokonywano na kartki, ale zwykle na tym kończy się ich wiedza. Co roku władze starają się przypomnieć, dlaczego wprowadzono stan wojenny i czemu miał on służyć. Politycy krytykują ówczesne władze PRL-owskie, za podjęcie takiego drastycznego kroku.

 

 

W związku z rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w naszym kraju, Prawo i Sprawiedliwość zaplanowało marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości. Ogłosił go prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Zewnętrzni obserwatorzy mogą odnieść wrażenie, że w Polsce brakuje wolności narodu, a społeczeństwo jest mocno podzielone. Jest to negatywna opinia o Polsce, którą stara się zatrzeć Platforma Obywatelska.

W odpowiedzi na planowany marsz PiS w telewizji pojawiły się spoty ukazujące nasz naród jako solidarny, konstruktywny i tolerancyjny, który pomimo codziennych różnic zdań i kłótni, potrafi w okresie świąt Bożego Narodzenia, usiąść wspólnie przy tym samym stole. Bohaterem spotu telewizyjnego PO jest premier Donald Tusk.

W opinii Platformy Obywatelskiej, wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego mocno dzielą Polaków, zamiast łączyć społeczeństwo pomimo różnic poglądowych i innych.

Marsz PiS w ocenie samego Jarosława Kaczyńskiego ma upamiętnić rocznicę ogłoszenia stanu wojennego w Polsce oraz być wyrazem realnego sprzeciwu wobec negatywnych tendencji w kraju, które w większości są spowodowane przez rządy koalicyjne PO i PSL. Jarosław Kaczyński ostro wypowiada się na temat sytuacji Polski mówiąc, że jej wolność i niepodległość są zagrożone.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl