Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / PO odbudowuje przewagę               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
27-05-2007

  Polityczny program Platformy Obywatelskiej

10-07-2010

  Schetyna: Palikot szkodzi Platformie

13-12-2008

 

09-12-2008

 

13-07-2008

 

05-04-2008

 

20-03-2008

 

+ zobacz więcej

PO odbudowuje przewagę 

24-06-2012

  Autor: aln
Jeszcze do niedawna pesymiści i opozycjoniści rządowi wieszczyli koniec Platformy Obywatelskiej. Wyniki sondażowe potwierdzały, że partia rządząca stopniowo traci swoją polityczną przewagę. Coraz mniej osób wskazywało podczas badań ankietowych, że chciałoby głosować na PO w kolejnych wyborach. Jak widać, przeprowadzane przez rząd reformy oraz plany zmian w polskim prawie zapowiadane przez premiera Donalda Tuska, nie spotkały się z entuzjazmem ze strony społeczeństwa.

 

 

Dziś wydaje się, że PO zaczyna powoli odbudowywać swoją przewagę na arenie politycznej. Według najnowszego sondażu wykonanego przez TNS Polska, diametralnie wzrosło poparcie dla PO, a jednocześnie spadło dla głównej partii opozycyjnej – Prawa i Sprawiedliwości.

Sondaż z połowy czerwca pokazuje, że największym poparciem obywateli cieszy się dziś PO. Na partię tą zagłosowałoby dziś 30% respondentów. Drugą z kolei partią jest Prawo i Sprawiedliwość, na które skłonnych byłoby głosować 23% ankietowanych. Gdyby wybory odbyłyby się dziś, wejście do Sejmu miałby również zapewnione Ruch Palikota z 9% poparciem, SLD z 8% poparciem, oraz PSL, czyli koalicjant, mogący liczyć na 6% poparcia.  Po 1% głosów uzyskałaby Solidarna Polska, czy Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego. 2% poparcia stałoby się udziałem partii Polska Jest Najważniejsza.

Największe partie opozycyjne, PO i PiS dzieli w chwili obecnej 7 punktów procentowych. Jeszcze w maju na PO chciało głosować o 2 punkty procentowe mniej respondentów, a na PiS – o 2 punkty procentowe więcej.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl