Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Rząd znów proponuje podwyżkę podatków               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
30-07-2010

 

29-07-2010

 

26-07-2009

 

25-07-2009

 

21-07-2009

 

09-07-2009

 

05-07-2009

 

+ zobacz więcej

Rząd znów proponuje podwyżkę podatków 

07-06-2012

  Autor: aln
Rządowy pomysł wprowadzenie w życie nowych podatków nie przypadł do gustu politykom partii opozycyjnej PiS. Oskarżają oni Platformę Obywatelską o to, że w jej planach jest wprowadzenie podatku od wartości nieruchomości w Polsce. Posłowie powołują się przy tym na zapis w projekcie dokumentu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Resort odpowiada, że nie przewiduje wprowadzenia podatku kastralnego w najbliższym czasie.

 

 

Zakładane jest jednak zreformowanie systemu podatku od nieruchomości, dzięki czemu można by efektywnie wspierać zrównoważony rozwój ośrodków miejskich. Reforma podatkowa mogłaby obejmować wprowadzenie podatku od wartości nieruchomości albo podatku zależnego pośrednio od wartości nieruchomości. Nie jest to jednak oficjalna propozycja rządowa.

Jeśli politycy PiS mają rację, to podatek od domu jednorodzinnego może wynieść nawet do 7 tys. zł. Taka kwota została wyliczona na podstawie przyjętej przez posłów PiS, 1-procentowej stawki podatku kastralnego. Spowoduje to w przypadku mieszkań o wartości 200 tys. zł, przy których obecny podatek roczny wynosi 100-150 zł, jego wzrost do poziomu aż 2 tys. zł. W przypadku jednorodzinnych domów podatek płacony rocznie wynosi 500-600 zł, a po wprowadzeniu zmian w prawie mógłby wynosić kilka tysięcy złotych.

Nowy podatek, jeśli zostanie wprowadzony w życie, najbardziej obciąży finansowo osoby o niskich dochodach, które dziś mieszkają w domach wybudowanych jeszcze przez ich rodziców lub dziadków.

Do premiera Donalda Tuska został wystosowany list, w którym szef klubu PiS, Mariusz Błaszczak zwraca się o wycofanie z pomysłu wprowadzenia nowego podatku.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę
  Wasze komentarze
 

 

(~Remek, 10-06-2012 21:13)

Opis:

 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl