Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Sejm: samorozwiązanie lub zawrcie koalicji m.in. z Samoobroną?               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
27-07-2007

 

25-07-2007

  Samoobrona o koalicji

14-02-2007

 

24-01-2007

 

17-01-2007

  Lepper - Rosja - rozmowy

26-10-2006

 

12-10-2006

 

+ zobacz więcej

Sejm: samorozwiązanie lub zawrcie koalicji m.in. z Samoobroną? 

03-04-2006

  Autor: Anna Maria Sierpińska
Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski poinformował, że jeśli Sejm nie przyjmie wniosku o samorozwiązanie, PiS będzie otwarte na prowadzenie rozmów z Samoobroną, LPR i PSL. Gosiewski  zaprzeczył informacji, że podczas piątkowego posiedzenia komitetu politycznego PiS zapadła decyzja o zawarciu koalicji z Samoobroną.
  

 

 

Najwyższe władze PiS zdecydowały, że jeśli w tym tygodniu Sejm nie przegłosuje wniosku o samorozwiązanie Sejmu, trzeba będzie zawrzeć koalicję m.in. z Samoobroną. Do koalicji mają też wejść LPR lub PSL - napisała "GW".

- "Żadna decyzja w piątek nie zapadła, ale wszyscy mamy świadomość, że rząd mniejszościowy nie może trwać cztery lata" - powiedział w  Gosiewski.

Pytany o warunki wejścia do koalicji, jakie w piątek przedstawił Szef Samoobrony Andrzej Lepper, Gosiewski zaznaczył, że to największe ugrupowanie w Sejmie stawia warunki koalicji.

- "Nie jest tak, że te warunki formułują partnerzy mniejszościowi, oni mogą się odnieść do warunków zaproponowanych przez największe ugrupowanie" - podkreślił.

Przedstawione w piątek przez Samoobronę propozycje programowe to m.in.: zmiana ustawy o NBP, obniżenie podatku CIT do 10 proc., zmiany w kodeksie pracy, niższy ZUS, minimum socjalne, podatek obrotowy, coroczna waloryzacja rent i emerytur, paliwo rolnicze i biopaliwa. Lepper oświadczył też w piątek, że albo będzie wicepremierem, albo nie będzie koalicji rządowej z PiS.

Gosiewski podkreślił, że jeśli wniosek o samorozwiązanie Sejmu nie przejdzie to, PiS będzie otwarte na prowadzenie rozmów z wszystkimi trzema mniejszymi ugrupowaniami (Samoobrona, LPR, PSL), przy założeniu, że dwa z nich wystarczą do zbudowania większości.

Wniosek PiS o samorozwiązanie Sejmu ma być głosowany w tym tygodniu. Do jego przyjęcia potrzebne jest poparcie 2/3 ustawowej liczby posłów (co najmniej 307 głosów).


 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę
  Wasze komentarze
 

  PiS straci punkty

(~tomasz Filipiak, 04-04-2006 20:20)

Opis:

 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl