Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Artykuły - Kraj / Przerwany wyścig               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
23-10-2010

 

10-10-2010

 

09-10-2010

 

09-10-2010

 

04-10-2010

 

01-10-2010

 

28-08-2010

 

+ zobacz więcej

Przerwany wyścig 

19-04-2010

  Autor: Michał Jezierski
Zeszłotygodniowa katastrofa pod Smoleńskiem przerwała wyścig o fotel prezydenta i diametralnie zmieniła jego dotychczasowy obraz.Śmierć dwóch kandydatów: Lecha Kaczyńskiego oraz Jerzego Szmajdzińskiego postawiła obie partie w bardzo trudnej sytuacji. Po pierwsze – związanej ze stratą ważnych dla partii osób, po drugie – z koniecznością wskazania w ich miejsce nowych osób, które będą ubiegać się o fotel prezydencki.

 

 

Zarówno w jednej, jak i drugiej partii decyzja o wyborze nowego kandydata musi zapaść jak najszybciej, co w obliczu tej tragedii z pewnością nie jest łatwe. Pojawiają się różnego rodzaju spekulacje, wedle których Prawo i Sprawiedliwość miałoby postawić na Jarosława Kaczyńskiego. Pytanie tylko czy sam prezes będzie chciał kandydować, czy może zrezygnuje ze startu, aby nie niszczyć powstającej legendy brata? Może być również i tak, że wycofa się z polityki w ogóle, choć takie rozwiązanie wydaje się być mało prawdopodobnym.
   
Z analogicznym dylematem zmaga się SLD. Tu z kolei słychać głosy, że kandydatem w wyborach może być albo przewodniczący partii Grzegorz Napieralski, albo Ryszard Kalisz. Podaje się również wersję, iż partia zrezygnuje z wyborów lub wystawi wspólnego kandydata z SD, czyli Andrzeja Olechowskiego.
   
Wypadek pod Smoleńskiem spowodował również wycofanie się z wyborów Tomasza Nałęcza.
   
Wybory te mogą otworzyć nowy rozdział w historii polskiej polityki i spowodować przetasowania na scenie politycznej. Interesującym wydaje się fakt, w jaki sposób będzie przebiegać kampania wyborcza. Czy tym razem politycy nie będą stosować czarnego PR i osobistych ataków, a zamiast tego pojawi się merytoryczna dyskusja prowadzona w wyważony sposób?

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl