Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / ABW nie ma nic wspólnego z przeciekiem Samoobrony               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
15-05-2006

  Bez komisji w sprawie Samoobrony?

07-05-2010

 

16-02-2010

  Koniec trybuna ludowego

12-02-2010

 

12-02-2010

 

06-01-2010

 

05-01-2010

 

+ zobacz więcej

ABW nie ma nic wspólnego z przeciekiem Samoobrony 

30-03-2006

  Autor: Anna Maria Sierpińska
Minister koordynator służb specjalnych Zbigniew Wassermann powiedział, że nieuprawnione jest twierdzenie, iż za przeciekiem do mediów informacji dotyczących nielegalnego finansowania Samoobrony mogła stać nadzorowana przez niego Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
.

 

 

Podczas konferencji prasowej minister wyjaśnił, że to prokuratura, a nie służby specjalne zajmowały się sprawą nieprawidłowości w finansowaniu ugrupowania Andrzeja Leppera.

Zbigniew Wassermann zaprzeczył też, jakoby przeciek na temat tych nieprawidłowości pochodził od osób, działających obecnie w służbach specjalnych. Minister zastrzegł, że nawet jeśli do tego doszło, osoby te z pewnością już nie pracują w służbach.

Czwartkowa "Gazeta Wyborcza" napisała, że z nagrań podsłuchów ABW założonych latem 2005 roku płockiemu biznesmenowi, obecnie posłowi Samoobrony Zenononowi Wiśniewskiemu wynika, że miał on przekazywać pieniądze od biznesmenów posłom Samoobrony Andrzejowi Grzesikowi i Krzysztofowi Filipkowi. Informacje te szef partii Andrzej Lepper nazwał prowokacją, a podczas zwołanej konferencji pytał, dlaczego ABW nie interweniowała pół roku temu, gdy miała nagrania rozmów Wiśniewskiego.

Lepper przedstawił dziś dokumenty mające świadczyć, że poseł finansował swoją kampanię zgodnie z prawem. Utrzymuje, że służby specjalne chcą teraz skompromitować Samoobronę, aby uniemożliwić jej wejście do koalicji rządowej z Prawem i Sprawiedliwością. Za działaniami tymi stoją, jego zdaniem, siły chcące powstrzymać zmiany w Polsce. Nie sprecyzował, jakie.

Wassermann również na specjalnie zwołanej w tej sprawie konferencji powiedział, że działania służb w tej sprawie zakończyły się na długo przed wyborami i wygraną PiS. - "Nie jest więc prawdą, aby po wyborach, albo bezpośrednio przed wyborami służby, którymi kieruje ja czy nowi szefowie, tą sprawą się zajmowały" - podkreślił.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl