Koniec ukrywania się za immunitetem

25-03-2010

Autor: Michał Jezierski

Osoby skazane prawomocnymi wyrokami nie będą miały możliwości ubiegania się o mandat poselski. Ostatnia decyzja Sejmu definitywnie zamyka osobom skazanym drogę do polskiego parlamentu. W praktyce oznacza to, iż osoby pokroju Andrzeja Leppera czy Stanisława Łyżwińskiego już nigdy nie zasiądą w ławach poselskich i nie będą unikać w ten sposób wymiaru sprawiedliwości.

Nowelizacja ta daje możliwość oczyszczenia polskiej polityki z osób, które nie powinny się w niej znaleźć. Stanowi element wprowadzania nowej jakości i standardów do polskiego życia politycznego. Istnieje szansa, że sytuacje związane z funkcjonowaniem partii Andrzeja Leppera, w postaci chociażby blokowania mównicy, nie będą miały więcej miejsca.
   
Nowelę poparła zdecydowana większość parlamentarzystów, co pozwala wierzyć w to, że zmiany te są po pierwsze możliwe do wprowadzenia, a po drugie pożądane przez samych polityków.
    
Miejmy nadzieje, że nowelizacja będzie pierwszym, ale nie jedynym krokiem zmierzającym do zmiany polskiej sceny politycznej, które pozwolą na wprowadzenie odpowiednich standardów i wzorców, dzięki którym polska polityka przestanie być brutalną i cyniczną grą, a stanie się rzeczywistą misją i działaniem dla dobra społeczeństwa.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.