Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Czas powrotów               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
09-12-2011

 

20-10-2011

  Leszek Miller szefem klubu SLD

07-08-2010

 

22-03-2010

 

03-03-2010

 

21-01-2010

 

23-12-2009

 

+ zobacz więcej

Czas powrotów 

30-12-2009

  Autor: Michał Jezierski
Ostatnie dni obfitowały w kilka znaczących wydarzeń politycznych. Jednym z takich wydarzeń była konwencja Sojuszu Lewicy Demokratycznej, na której oficjalnie ogłoszono kandydaturę Jerzego Szmajdzińskiego w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Jednakże konwencja przyniosła zaskakujące rozstrzygnięcia i deklaracje w postaci wystąpień byłych, prominentnych polityków partii- Leszka Millera oraz Józefa Oleksego. Obaj politycy planują powrót na łono dawnego klubu.

 

 

Były premier Leszek Miller odszedł z SLD w atmosferze skandalu i wzajemnych oskarżeń w roku 2007, przed mającymi odbyć się wyborami do Sejmu i Senatu, wdając się we wstydliwy epizod w Samoobronie. Następnie stworzył nowy projekt polityczny na lewicy- Polską Lewicę. Projekt ten zakończył się fiaskiem. Polska Lewica nie odegrała żadnej znaczącej roli na scenie politycznej, zaś sam były premier skazał się na polityczną śmierć.
   
Jednak ostatnie wydarzenia wskazują, iż słynny bon mot ”Prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym, jak zaczyna, ale jak kończy” nie stracił na znaczeniu. Leszek Miller postanowił wrócić raz jeszcze, podkreślając, że Sojusz jest w stanie funkcjonować bez innych lewicowych formacji, zaś inne partie samodzielnie nie mogą zaistnieć.
   
Powrót Millera to nowy rozdział w SLD, SLD w którym czas rozliczeń oraz ”okres błędów i wypaczeń” został zakończony. Powrót byłego premiera to najprawdopodobniej także koniec jego dotychczasowej partii- Polskiej Lewicy. Pozostaje pytanie czy koniec tych dwóch epok stanie się nowym początkiem dla Sojuszu? 

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę
  Wasze komentarze
 

  15%

(~karol, 03-01-2010 10:42)

Opis:

 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl