Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych grozi sankcjami Bialorusi               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
13-09-2012

 

04-11-2011

 

15-07-2011

 

20-01-2011

 

18-11-2010

 

15-10-2010

 

30-07-2010

 

+ zobacz więcej

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych grozi sankcjami Bialorusi 

22-03-2006

  Autor: Anna Maria Sierpińska
Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potępiło metody zastosowane przez władze Białorusi w czasie kampanii i wyborów prezydenckich. Zagroziło, że Polska wprowadzi restrykcje wobec osób odpowiedzialnych za fałszerstwa i łamanie praw obywatelskich.
 

 

 

Prawo i Sprawiedliwość i Platforma Obywatelska spierają się o kształt polskiej demokracji, ale zgodnie współdziałają udzielając wspiercia siłom demokratycznsolidarność z obrońcami praw obywatelskich w tym kraju.

PiS i PO powołały wspólnie zespół parlamentarny na rzecz solidarności z Białorusią. Zespół przygotowuje konferencję międzyparlamentarną, która ma w kwietniu opracować "mapę drogową" dla wsparcia białoruskiej demokracji.

- "Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP stanowczo potępia metody zastosowane przez władze Republiki Białoruś w czasie kampanii wyborczej oraz podczas samych wyborów prezydenckich 19 marca 2006 w celu zastraszenia opozycji politycznej i sfałszowania rezultatów głosowania - oświadczyło MSZ.

- "Skorzystamy z prawa do zastosowania restrykcji wobec osób odpowiedzialnych za fałszerstwa i łamanie praw obywatelskich. Podejmiemy działania zmierzające do zastosowania podobnych kroków przez wspólnotę międzynarodową" - podkreślono.

MSZ poinformowało też, że Polska udzieli poparcia działaniom zmierzającym do budowy na Białorusi społeczeństwa obywatelskiego i będzie podtrzymywać więzi łączące narody Polski i Białorusi.

- "Jesteśmy głęboko przekonani, że tylko poprzez pełne poszanowanie podstawowych swobód obywatelskich oraz praw przysługujących każdemu człowiekowi Białoruś może zająć należne jej miejsce w społeczności europejskiej" - oświadczyło Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Niedzielne wybory prezydenckie wygrał prezydent Alaksandr Łukaszenka. Według oficjalnych wyników zdobył on ponad 82% głosów. Obserwatorzy OBWE ocenili w poniedziałek w Mińsku, że wybory te nie były wolne i uczciwe. Szefowie dyplomacji państw UE uznali zaś, że białoruskie wybory nie spełniły demokratycznych standardów.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl