Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Juszczenko o wyborach parlamentarnych               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
18-01-2010

  Pierwsza tura dla Janukowycza

15-10-2008

 

11-10-2008

 

09-10-2008

 

31-05-2007

 

13-05-2015

 

01-08-2013

 

+ zobacz więcej

Juszczenko o wyborach parlamentarnych 

14-03-2006

  Autor: Piotr Ogórek
Prezydent Ukrainy, Wiktor Juszczenko, zorganizowal konferencje prasową poświęconą wyborom parlamentarnym na Ukrainie, które odbędą się 26 marca. Prezydent wierzy że wybory będą w pełni demokratyczne, a jako głowa państwa dopilnuje tego aby wola narodu wyrażona w wyborach została spełniona.

 

 

Juszczenko powiedział że nie jest jeszcze za późno żeby sformować "pomarańczową koalicję". Skomentował w ten sposób pierwsze miejsce w sondażach Partii Regionów, ugrupowania byłego premiera Wiktora Janukowycza. Żeby odrodziła się "pomarańczowa koalicja" potrzebne jest ponowne uznanie tych samych zasad które przyświecały uczestnikom wydarzeń na Majdanie - powiedział Prezydent. Mimo że Juszczenko wierzy w odrodzenie się wspólnego obozu, to za pierwsze miejsce partii Janukowycza "oskarża" właśnie jego rozpad we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to zdymisjonował rząd Julii Tymoszenko. Prezydent nie chciał odpowiedzieć na pytanie czy po wyborach mogłaby się zawiązać koalicja Naszej Ukrainy (partia proprezydencka) z Partią Regionów.

Juszczenko zwrócił uwagę że marcowe wybory parlamentarne będą pierwszymi odbywającymi się w pełni z regułami demokratycznymi. Do tej pory "Ukraińcy poddawani byli manipulacjom, obecnie powinni zacząć przyzwyczajać się do walki na idee polityczne", powiedział Juszczenko. Podkreślił jednak że obecna kampania wyborcza nie jest najlepsza, "za dużo jest czarnego marketingu politycznego i "drobnych uszczypliwości", a za mało mówi się o programach partyjnych", powiedział prezydent.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl