Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Balcerowicz w Sejmie               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
13-09-2012

 

04-11-2011

 

15-07-2011

 

07-02-2011

 

27-01-2011

 

20-01-2011

 

18-11-2010

 

+ zobacz więcej

Balcerowicz w Sejmie 

11-03-2006

  Autor: Andrzej Rejnson
Gazety szeroko komentują wczorajsze wystąpienie prezesa NBP Leszka Balcerowicza w Sejmie.

 

 

Rzeczpospolita

Gottesman uważa, że zbierania podpisów i chęć jak najszybszego postawienia Leszka Balcerowicza przed Trybunałem Stanu niczego nie rozwiązuje. Zdaniem dziennikarza oczywiste jest, że prezes NBP popełnił błędy jednak dodaje, iż bez jego reform bylibyśmy w jeszcze gorszej sytuacji. Zdaniem Gottesman działania Balcerowicza długo jeszcze będą interpretowane na różne sposoby. Publicysta ma nadzieje, że dyskusja na temat poczynań Balcerowicza będzie wyglądała inaczej niż ta, która odbyła się wczoraj w Sejmie. Nie szkodząca wizerunkowi i interesom Polski. Zachowanie Giertycha Gottesman nazywa populizmem i chęcią podniesienia własnych notowań w LPR.

Nasz Dziennik

Gazeta pisze, że nie ma wątpliwości co do złamania prawa przez Leszka Balcerowicza. Zdaniem dziennika wykluczając przedstawiciela rządu z postępowania dotyczącego UniCredito świadczy o bezstronności prezesa NBP. Gazeta powołuje się na eksperta zbliżonego do Komisji Nadzoru Bankowego, który stwierdza, że nie ma możliwości zaskarżenia Balcerowicza w tej sprawie. „Nasz dziennik” dodaje, że ewentualne postawienie Balcerowicza przed Trybunałem Stanu nie spowolni działań komisji w sprawie UniCredito. Gazet informuje, że 15 marca na jej posiedzeniu stronę rządową reprezentowała będzie minister finansów. Gazeta wylicza, że w tym wypadku decydujący głos może należeć do Balcerowicza.

Trybuna

Zdaniem Jakuba Czekanowskiego Balcerowicz nawet jak odejdzie, to zostanie. Dziennikarz sugeruje, że polityka prowadzone przez prezesa NBP znalazła naśladowców w Prawie i Sprawiedliwości. Dalej Rzekanowski oskarża rząd o brak pomocy dla zwykłych ludzi i nic nie robienie w kwestii pomocy dla biednych. Dziennikarz uważa, że awantura o Balcerowicza odwraca uwagę od najpilniejszych spraw w państwie.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę
  Wasze komentarze
 

 

(~Forever, 11-03-2006 19:42)

Opis:

 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl