Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Artykuły - Kraj / Gospodarka / Kompromis w gospodarce               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
27-10-2008

 

25-10-2008

 

09-05-2013

 

23-12-2012

  Czy powstanie PiS bis?

12-12-2012

 

29-11-2012

  PO remisuje z PIS

27-09-2012

 

+ zobacz więcej

Kompromis w gospodarce 

30-10-2008

  Autor: Marcin Pieruszka

Ustawy zaproponowane przez PO w sprawie odblokowania polskiej gospodarki zostaną poparte przez PiS – powiedział na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński.

 

 

Przed konferencją prezes PiS-u spotkał się z Donaldem Tuskiem. - Rozmawialiśmy głównie o sytuacji ekonomicznej, czyli jak utrzymać obecny stan, w którym nie ma poważnych zagrożeń dla gospodarki – mówił Kaczyński.

Obaj Panowie rozmawiali też o wprowadzeniu w Polsce euro. Prezes PIS-u powiedział, że bez zgody PiS-u euro nie może być wprowadzone. Dodał - My jesteśmy gotowi na daleko idące z naszej strony ustępstwo w postaci gotowości do referendum. Obie partie wyraźnie się w tej sprawie nie zgadzają, lecz jak przyznał prezes PiS-u - Tutaj jest wyraźna różnica zdań, ale mówiliśmy o tym, jak doprowadzić do konkluzji.

Minister w kancelarii premiera Rafał Grupiński w "Kropce nad i" stwierdził - Zakładamy możliwość referendum, ale najpierw powinniśmy dokonać zmiany w Konstytucji. Polska obiecała przyjęcie europejskiej waluty i wpisała to w traktat akcesyjny, spór jest tylko o to, kiedy to zrobimy.

Wydaje mi się, że premier dostrzega konieczność współdziałania przynajmniej w tych sprawach, gdzie może być kłopot z decyzją tylko koalicji – według szefa PiS-u, PO powinno się postarać o poparcie opozycji w ważnych sprawach dla Polski, nawet jeśli mogłaby podjąć decyzję z PSL-em.

Propozycja PiS odnośnie do zmian w projekcie budżetu na przyszły rok nie dotyczyła zwiększenia deficytu, tylko jego uelastycznienia – powiedział Jarosław Kaczyński i dodał - nie mówiliśmy o zwiększeniu deficytu, tylko o pewnej elastyczności w tej sprawie, w żadnym razie nie chcemy, żeby deficyt był większy.

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że bardzo cieszy się z tego, że do rozmowy w ogóle doszło. Powiedział, że była ona merytoryczna i przebiegła w dobrej, spokojnej atmosferze.


 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę
  Wasze komentarze
 

 

(~Andrzej, 03-11-2008 19:27)

Opis:

 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl