Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Lepper: Nie jestem panienką, która umawia się na randkę z prezesem PiS               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
12-02-2010

 

30-12-2009

  Andrzej Lepper: reaktywacja

07-07-2008

 

06-05-2008

 

08-12-2007

 

26-11-2007

 

24-11-2007

 

+ zobacz więcej

Lepper: Nie jestem panienką, która umawia się na randkę z prezesem PiS 

02-03-2006

  Autor: Anna Maria Sierpińska
Umowa stabilizacyjna jest zagrożona - oświadczył na konferencji prasowej szef Samoobrony Andrzej Lepper. Zarzucił Jarosławowi Kaczyńskiemu – „ Nie jestem panienką, która umawia się na randkę z prezesem” - oświadczył Lepper.

 

 

-„ Z wielkim niepokojem chcę oświadczyć, że umowa stabilizacyjna jest zagrożona .Jest zagrożona dlatego, że Samoobrona nie ma zamiaru wpisywać się w działania świadczące o tym, że niektórzy działacze PiS chcą walczyć ze wszystkimi, z całymi grupami społecznymi ”- podkreślił Lepper.

-„ Oczekujemy poważnego traktowania. Jesteśmy oburzeni tym, że ja proponuję spotkanie (...), a prezes PiS mówi, że w jego kalendarzu nie ma miejsca na spotkanie z przewodniczącym Lepperem. Nie jestem panienką, która umawia się na randkę z prezesem, jeżeli są takie, które się umawiają”.

- ,,Mimo podpisania umowy stabilizacyjnej ani Samoobrona, ani LPR nie biorą odpowiedzialności za współrządzenie krajem. My podpisywaliśmy umowę na temat większości parlamentarnej, a nie większości rządowej. My nie jesteśmy w rządzie, od rządzenia się odcinamy. PiS chce rządzić rządem mniejszościowym ”- podkreślał Lepper.

Słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że w Polsce nie ma wolnych mediów. –„ Inwigilacji dziennikarzy być nie może. (...) Absolutnie nie mamy takiego stanowiska, że nie ma w Polsce wolnych mediów, że media są na usługach, że rządzą jakieś układy. (...) Ja wszystkich dziennikarzy wkładać do jednego worka nie będę” -  Lepper. Ja  mogę mieć pretensje do niektórych mediów za nieobiektywne opisywanie Samoobrony.

-,, Nie da się tak współpracować, żeby ktoś narzucał komuś swoją wolę. W umowie stabilizacyjnej na linii zasad współpracy, kontaktowania się jest jeden wielki bałagan. Ale nie my jesteśmy temu winni "- Lepper.

Szef Samoobrony chce, aby do spotkania z Kaczyńskim i Romanem Giertychem doszło na początku przyszłego tygodnia. Pytany, co zrobi, jeśli Jarosław Kaczyński i wtedy nie znajdzie dla nich czasu, Lepper odparł: - To może ja znajdę czas, żeby spotkać się z Platformą Obywatelską.

- ,,Nie będziemy dążyć do zrywania umowy stabilizacyjnej" - zapewnił Lepper. Ale  nie jest ona przestrzegana w praktyce. Lider Samoobrony uważa, że zbyt rzadko kontaktują się ze sobą liderzy partii tworzących pakt, a PiS nie konsultuje z pozostałymi sygnatariuszami paktu swoich posunięć, m.in. w służbie zdrowia, wymiarze sprawiedliwości, czy w sprawie mediów.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl