Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Awantura o Rzecznika Praw Dziecka?               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
13-09-2012

 

04-11-2011

 

15-07-2011

 

20-01-2011

 

18-11-2010

 

15-10-2010

 

30-07-2010

 

+ zobacz więcej

Awantura o Rzecznika Praw Dziecka? 

24-02-2006

  Autor: Anna Maria Sierpińska

Kolejna ostra wymiana zdań w rządzie. Podczas debaty przed wyborem Rzecznika Praw Dziecka. Lider LPR podkreślił, że marszałek Sejmu Marek Jurek (PiS) obiecywał wcześniej, że PiS poprze kandydata LPR na to stanowisko, jeśli ta partia zagłosuje na PiS-owskiego kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich. Donald Tusk określił to jako korupcję polityczną. Tę wypowiedź szefa PO marszałek nazwał "haniebną".

 

 

Prezes PiS zaniepokojony podkreślił, że sprawa wyboru Rzecznika Praw Dziecka nie jest objęta paktem stabilizacyjnym.

Jaroslaw Kaczynski zaznaczył, że w związku z  brakiem porozumienia w sprawie Rzecznika nie podważa paktu miedzy PiS-em, LPR i Samoobrona.

Jaroslaw Kaczynski przyznał jednak, ze PiS jest coraz bardziej zniechęcony atakami ze strony pozostałych sygnatariuszy paktu, które to ataki, jak podkreślił szef PiS, nie maja podstaw.

Chodzi miedzy innymi o dzisiejsze zarzuty Romana Giertycha, który twierdzi, ze marszałek Marek Jurek obiecał poprzeć kandydaturę LPR na Rzecznika Praw Dziecka w zamian za poparcie Janusza Kochanowskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich.

Prezes PiS zauważył, ze mamy do czynienia z taktyka, która nie służy współpracy, ale tez jej nie zrywa.

-„Kolegom z PiS wydaje się, że wszystkie stanowiska mogą obsadzić swoimi ludźmi, działanie takie ma krótkie nóżki.”-  Giertych.

- „Już dziś przygotowujemy alternatywę dla tych ludzi, którzy uwierzyli waszym słowom, a zawiedli się na działaniach” powiedział. Podkreślił też, że wybór Rzecznika Praw Dziecka jest ważny, ale istotniejsza jest całościowa polityka –Giertych.

Tusk odniósł się do wypowiedzi Romana Giertycha podczas debaty przed wyborem Rzecznika Praw Dziecka. Lider LPR podkreślił, że marszałek Sejmu Marek Jurek (PiS) obiecywał wcześniej, że PiS poprze kandydata LPR na to stanowisko, jeśli ta partia zagłosuje na PiS-owskiego kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich.

- „Od marszałka Sejmu oczekiwalibyśmy, aby nie uczestniczył w negocjacjach handlowych nad stanowiskami, szczególnie takimi, o obsadzie których decyduje w głosowaniu Sejm” - oświadczył na konferencji prasowej szef PO Donald Tusk. Według niego, Jurek złamał obyczaj, nakazujący marszałkowi Sejmu zachowanie elementarnej neutralności pomiędzy klubami.

- „Przykre jest, że te dwa stanowiska Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Praw Dziecka podlegają w tej kadencji takim bardzo handlowym regułom gry. Ale to, co zbulwersowało także mnie, to przede wszystkim informacja, że polityk, który proponował ten handel wymienny, to był marszałek Sejmu pan Marek Jurek” - powiedział Tusk.

Po zakończeniu Konwentu Seniorów, marszałek Sejmu Marek Jurek zapowiedział, że podejmie właściwe kroki w stosunku do Donalda Tuska. Dodał, że podtrzymuje swoją wcześniejszą opinię o wypowiedzi lidera PO.


 

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl