Lepper: zaniepokojony rządem

23-02-2006

Autor: Anna Maria Sierpińska

Przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper powiedział – „ Budzi mój niepokój to, co się dzieje pomiędzy nami, musimy traktować się po partnersku, poważnie. O tym będziemy rozmawiać ”.


Jestem  zaniepokojony polityką i działaniami rządu. Wyjaśnił, że chodzi o poniedziałkowe stanowisko rządu w sprawie projektu ustawy autorstwa Samoobrony o paliwie rolniczym - „boli mnie zachowanie rządu w sprawie projektu ustawy o paliwie rolniczym” - oświadczył Lepper.

-„ Prace nad projektem nie powinny być kontynuowane, bo zgodnie z prawem unijnym pomoc finansowa dla producentów rolnych może być stosowana w formie obniżki akcyzy, a nie całkowitego zwolnienia z tego podatku „- czytamy w komunikacie CIR.

W środę marszałek Sejmu Marek Jurek poinformował jednak, że wobec przedłożenia przez wnioskodawców autopoprawki usuwającej niezgodność zapisów projektu ustawy z prawem UE, projekt ustawy o paliwie rolniczym został uznany przez sejmową Komisję Ustawodawczą za dopuszczalny. Zaznaczył też, że projekt zostanie rozpatrzony przez Sejm na posiedzeniu 8-10 marca.

-„ Nie może być tak, że Rada Sygnatariuszy ustala pewne zasady, a rząd i posłowie PiS krytykują pomysły Samoobrony. To świadczy o tym, że nie ma do końca partnerstwa z PiS” - powiedział Lepper. Zapewnił, że Samoobrona chce partnerstwa z PiS i zrobi wszystko, aby takie partnerstwo było.

Szef Samoobrony poinformował, że oczekuje spotkania z Kaczyńskim –„ Budzi mój niepokój to, co się dzieje pomiędzy nami, musimy traktować się po partnersku, poważnie. O tym będziemy rozmawiać ”- zaznaczył.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.