Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Premier o 100 dniach rządu               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
28-11-2007

 

08-05-2006

 

28-03-2006

 

17-03-2006

  Premier rozmawia z UniCredito

13-09-2012

 

04-11-2011

 

15-07-2011

 

+ zobacz więcej

Premier o 100 dniach rządu 

17-02-2006

  Autor: Rafał Zychal

Premier MarcinkiewiczPremier Kazimierz Marcinkiewicz przedstawił przed Sejmem wystąpienie, które podsumowuje 100 dni pracy jego rządu. Kazmierz Marcinkiewicz i jego rząd wraz ze złożeniem 3 października 2005 roku rozpoczął swoją pracę.

 

 

Najważniejsze założenia programowe tego rządu zostały przedstawione przez premiera w wygłoszonym w Sejmie 10 listopada 2005 expose. Po 100 dniach  urzędowania przyszedł czas na pierwsze podsumowania i oceny dotyczące jego pracy.

Premier ocenił ten czas jako "dni cierpliwej i nieustajacej codziennej pracy" Działania podejmowane przez rząd są skrupulatnym systematycznym realizowaniem założeń programu Prawa i Sprawiedliwości. Kazimierz Marcinkiewicz przypomniał, iż bardzo widoczna jest radykalna zmiana stylu rzadzenia - nie ma niepotrzebnych sporow czy wykorzystywania wladzy. Obserwujemy w opini premiera "skromne ale godne rzadzenie". Mijające 100 dni przyniosło także zdaniem Prezesa Rady Ministrów "przywracanie normalnosci", której świadectwem mają być działania, z którymi nie poradziły sobie poprzednie gabinety przez ostatnie 16 lat m.in. odebranie emerytury byłej stalinowskiej prokurator Ewie Wolińskiej, czy zaostrzenie postępowania wobec VIPów prowadzących samochody po spożyciu alkoholu.

Odnosząc się do zawartych w expose 5 priorytetów premier przedstawił stan ich realizacji a także zakres działań rządu w najbliższej przyszłości:
  1. Przekształcenie władzy - od rządu przez sądownictwo, prokuraturę, policję, aż po administrację - w skuteczną i uczciwą służbę ludziom. W tym zakresie zapoczątkowano istotne zmiany w wymiarze sprawiedliwości prowadzące do jego usprawnienia. Istotne działania przeprowadzono także w Prokuraturze i Policji.
  2. Wzmocnienie bezpieczeństwa Polski poprzez aktywną politykę zagraniczną i obronną - gwarancją tak prowadzonej polityki jest przewodnictwo Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, warte podkreślenia są dobre kontakty z międzynarodowymi partnerami (USA, Francja, Niemcy, Grupa Wyszehradzka). Przed rządem jednak stoi jeszcze ogrom dzialań w zakresie polityki zagranicznej, a w niej bardzo istotny element - polityka energetyczna.
  3. Wsparcie ekonomiczne i społeczne dla polskich rodzin oraz skuteczna polityka społeczna - sukcesem na tym polu jest wprowadzenie programu dożywianie dzieci, ale także zwiększenie nakładów na stypendia czy wydłuzenie urlopów macierzyńskich. Kolejnymi założeniami rządu ma być przeprowadzenie reforma oświaty i służby zdrowia, zrealizowanie zapisanego w programie PiS rozwoju budownictwa mieszkaniowego. Ważne miejsce w programie rządowym ma zająć także sport, a wynikiem tego ma być zwiększenie nakładów na rozwój infrastruktury czy wsparcie dla starań o organizację Mistrzostw Europy w piłce nożnej w  roku 2012.
  4. Solidarna polityka gospodarcza, która prowadząc do szybkiego i stabilnego rozwoju gospodarczego poprzez rozwój zatrudnienia - to jeden z najsilniej akcentowanych przez premiera Marcinkiewicza elementów programu. Najważniejszym celem jest gruntowna reforma - potrzeba wprowadzenia nowej ustawy o finansach publicznych, istotnie zmiejszenie kosztów pracy oraz wsparcie dla przedsiębiorczości. Te elementy mają na celu walkę z bezrobociem i zwiększenie wzrostu gospodarczego.
  5. Rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich oraz ochronę środowiska przyrodniczego - Kazimierz Marcinkiewicz podkreślił, iż to własnie jego rząd doprowadził do przyspieszenia wypłaty dopłat unijnych i zapowiedział, że jeszcze w tym roku rozpocznie sie akcja promocyjna polskich produktów. Istotnym celem dla rządu będzie także dbałość o środowisko naturalne, a także skuteczne przeprowadzenie szeregu bardzo ważnych ustaw m.in. o biopaliwach.

Podsumowując swoje okolicznościowe wystąpienie Premier mocno podkreślił, iż wazniejsze od tego ile jego rząd do tej pory zrobił jest fakt, iż została uruchomiona sprawna maszyna, która przeprowadzi wszelkie niezbedne dla kraju zmiany.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę
  Wasze komentarze
 

  propaganda :)

(~olecki, 17-02-2006 19:26)

Opis: propagandy ciag galszy :) Przeciez przez te 100 dni prawie wogole nie pracowal, bo trwaly klotnie kto z kim bedzie w koalicji, czy moze beda wybory i tak w kolko. Nie ma co podsumowywac.

 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl